abd haberleri canlı haber
Haberler

Erhan Kaleli ilk uzun metraj filmine başlıyor!

Daha önce iki kısa filmi yöneten emekli Gazi Subay Erhan Kaleli, ilk uzun metraj film çalışması için senaryo hazırlığında. Filmin konusu ve adı hakkında detay vermeyen Kaleli, asker olmak isteyen öğrencilerin yaşadığı sürecin filmde yer alacağından bahsetmekle yetiniyor.

Jandarma Genel Komutanlığı’na sızan tarikatlara yönelik açıklamasıyla ve sonrasında hakkında açılan dört farklı soruşturma, orduevlerine giriş yasağı ile gündeme gelen Erhan Kaleli’ye yönelik askerî sosyal tesislere giriş yasağı, bilindiği kadarıyla bir Gazi hakkında ilk kez uygulanıyor. Filmde bu konuları da işlemesi bekleniyor.

Erhan Kaleli kimdir?

Ankara’da doğan yönetmen, Kuleli Askerî Lisesi ve Kara Harp Okulu mezunudur. Kaleli Medya’nın ve Kaleli Medya Yayınevi’nin sahibidir. Yönettiği 2 kısa filmi, katıldığı 3 resim sergisi, oyuncu olarak yer aldığı bir tiyatro bulunan yönetmen aynı zamanda bir yazardır. Yayımlanmış 3 kitabı bulunmaktadır. Yaşayan Asker Ressamlar’ın bir üyesi olmakla beraber, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası sahibidir. Ankara’da yaşamaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama vds satın al