abd haberleri canlı haber
Biyografi

Umut Güner kimdir? Umut Güner biyografisi! Umut Güner yazıları nelerdir?

Umut Güner İstanbul’da doğmuştur. Aslen Drama mübadili bir ailenin çocuğudur. Çocukluk yılları doğup büyüdüğü Tuzla’da geçmiştir. Eğitim hayatında ilk okul ve lise eğitimini Tuzla’da tamamlamıştır. Üniversite eğitimini almak için ise Balıkesir Üniversitesi Tarih bölümüne kayıt olan Umut Güner bu bölümden lisans mezunu olmuştur. Bu üniversitede lisans eğitim süresince her yıl üniversite tarafından onur belgesi almaya layık görülmüştür ve yüksek not ortalaması ile mezun olmuştur.

Lisans mezuniyeti sonrasında ise felsefe alanında çalışmaya başlayan Umut Güner, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Fakat devam eden süreçte Felsefe bölümü yüksek lisans eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalmıştır. Umut Güner bu dönemde akademik çalışmalara ara vermiştir.  Bir dönem ara verdikten sonra master eğitimi için Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Bölümü’nde kayıt olmuş yüksek lisans eğitimine başlamıştır.

Umut Güner orta okul döneminden itibaren muhtelif vakıf ve derneklerde kültürel ve akademik faaliyetler içerisinde bulunmuştur. Bu dönemlerden itibaren çeşitli dergi ve gazetelerde makaleler ve popüler tarih yazıları kaleme yayınlamıştır. Bu çalışmalara ek olarak alanıyla ilgili akademik makaleler ve kitap çalışmaları yayınlamıştır. Umut Güner, Ortaçağ Tarihi, Siyaset ve İktidar Felsefesi, Politik Kuramlar ve Amerika Birleşik Devletleri Tarihi gibi muhtelif alanlarında ihtisas çalışmaları yürütmektedir.

Yayınlanmış Kitapları

Tarih Musahabeleri –DİB Yayınları – 2021
Tarihte Fütüvvet ve Ahilik – Ötüken Neşriyat – 2017

Google Scholar adresi: https://scholar.google.com/citations?user=ANtB5HwAAAAJ&hl=tr

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama vds satın al